Jízdenky


Jakou koupit jízdenku pro využití DNP na výlety do Českosaského Švýcarska?

Podmínky a ceny jízdenek se takřka každý rok mění. Nejjednodušší je využití celodenních jízdenek. Nabízí se celodenní jízdenka pro českou stranu nebo jízdenka přeshraniční - Labe-Elbe.

Pro návštěvníky v rámci Ústeckého kraje je vhodná celodenní síťová jízdenka

Pokud budete cestovat MHD, autobusem, vlakem, turistickým motoráčkem nebo lodí a na zpáteční cestu se chcete vydat ve stejný den, doporučujeme vám využít jednodenní síťovou jízdenku. Tato jízdenka využitá k celodennímu výletu nebo na delší cestu vám obvykle nabídne výhodnější cenu než několik jednotlivých jízdenek.

Mapa železničních linek v tarifu DÚK pro rok 2022 ke stažení zde
Mapa platnosti tarifu DÚK pro rok 2022 ke stažení zde
Síťová jízdenka DÚK platí na celém území Ústeckého kraje ve všech zelených meziměstských autobusech, ve všech vlacích ČD (mimo mezinárodní spoje EC), dále ve vlacích GW Train Regio, AŽD, Die Länderbahn, RegioJet, v MHD v Ústí nad Labem (neplatí na lanové dráze na Větruši), Teplicích, Bílině, Děčíně, Chomutově, Jirkově, ve Varnsdorfu a v Mostě a Litvínově., v turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi, na přeshraničních linkách 398, 435, 521, 583, 585 ke státní hranici.

Mimo území Ústeckého kraje v autobusových linkách PID na Podřipsku a Mělnicku (dle Smluvních přepravních podmínek DÚK), na německém území při průjezdu Dráhou národního parku na lince U28.

Aktuální informace včetně cen zde.

Pro návštěvníky v rámci přeshraniční dopravy je vhodná celodenní jízdenka Labe-Elbe

Jízdenka Labe-Elbe umožňuje neomezené jednodenní cestování v rámci integrovaných dopravních systémů DÚK a VVO.

Mapa platnosti jízdenky Labe-Elbe pro rok 2022 ke stažení zde
Jízdenky Elbe-Labe platí:
 • na celém území Ústeckého kraje ve všech zelených meziměstských autobusech, ve všech vlacích ČD (mimo mezinárodní spoje EC), dále ve vlacích GW Train Regio, AŽD, Die Länderbahn, RegioJet, v MHD v Ústí nad Labem (neplatí na lanové dráze na Větruši), Teplicích, Bílině, Děčíně, Chomutově, Jirkově, ve Varnsdorfu a v Mostě a Litvínově., v turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi, na přeshraničních linkách 398, 435, 521, 583, 585 ke státní hranici. Mimo území Ústeckého kraje v autobusových linkách PID na Podřipsku a Mělnicku (dle Smluvních přepravních podmínek DÚK), na německém území při průjezdu Dráhou národního parku na lince U28.
 • na všech linkách integrované dopravy dopravního svazu VVO. K území integrované dopravy VVO patří kromě zemského hlavního města Drážďany i zemské kraje Míšeň (Meißen), Saské Švýcarsko – německé Východní Krušnohoří (Sächsische Schweiz-Osterzgebirge) a západní část zemského kraje Budyšín (Bautzen). Více zde.
 • Na všech přeshraničních autobusových i regionálních vlakových spojích obou integrovaných dopravních systémů. (Dráha národního parku U 28, autobusové linky 398/360 z Teplic přes Altenberg do Drážďan, 217 z Bahratalu přes Petrovice, Tisou a Sněžník do Rosenthalu (linka VVO), 435 z České Kamenice přes Hřensko do Schmilky, přívoz z Hřenska na nádraží Schöna a také mimořádné plavby lodní linky 902 z Ústí nad Labem přes Hřensko do Bad Schandau.

 • Aktuální informace včetně cen zde.

  Tarify

  Tarif Českých drah
  • Tarif ČD se je velmi proměnlivý a záleží na tom, s jakým předstihem si jízdenku nakoupíte, v jakém režimu a jakého typu. Pohybujete-li se ale jen v rámci Ústeckého kraje, jízdenka v tarifech ČD málokdy bude výhodnější než síťová jízdenka DÚK. Cenu jízdenky dle místa nástupu a výstupu lze zjistit zde.
  Síťová jednodenní jízdenka DÚK
  • platí od okamžiku zakoupení do 4:00 hodin následujícího dne
  • platí téměř pro všechny dopravní prostředky na celém území Ústeckého kraje a na německém území i pro vlaky Dráhy národního parku na lince U28
  • Jízdenku lze koupit u řidičů v autobusech, v pokladnách ČD, GW Train, u průvodčích ve vlacích, u posádek na turistických lodích, u řidičů autobusů a trolejbusů MHD
  Jednotlivé jízdné v tarifu DUK
  • Platí z výchozí do výstupní zastávky. Cestující musí při cestě mezi zastávkami/ stanicemi nástupní a cílové zóny postupovat buď nejkratší cestou, nebo cestou s nejmenším počtem přestupů. Může ale přestupovat mezi spoji i dopravci
  • Jízdenku lze koupit při nástupu, u průvodčího, na obslužných pokladnách
  • Cena z výchozí do cílové zastávky se dá zjistit z tarifního počítadla DUK.
  Jízdenka Labe-Elbe
  • lze zakoupit pouze v den jízdy a je platná od okamžiku zakoupení do 4:00 hodin následujícího dne
  • platí na všech linkách Dopravy Ústeckého kraje, po celém území integrované dopravy dopravního svazu VVO a na všech přeshraničních autobusových i regionálních vlakových spojích obou integrovaných dopravních systémů
   • Jízdenku lze zakoupit v pokladnách ČD na území Ústeckého kraje (ve vlacích ČD s manipulační přirážkou, nebo bez manipulační přirážky po nástupu v neobsazené stanici), v pokladnách a vlacích GW Train Regio nebo u řidiče zelených autobusů
   • Schéma platnosti jízdenek Labe-Elbe: